sobota, 26 maja
15:48

(Nie) dajmy się nabić w butelkę!

Czas wyborów w rozkwicie, a u mnie kompletny brak zainteresowania tematem. Co najmniej trzydzieści lat obserwuję różne kampanie prezydenckie i nie mogę zrozumieć czym one się różnią. Znany wszystkim pierwszy sekretarz partii wrzeszczał jak opętany: pomożecie? Brzmiało to niczym hasło do chóralnej odpowiedzi: pomożemy. Na tym też kończyła się rola pomagających, o czym nie wiedział, bądź nie chciał wiedzieć wołający o pomoc. Oczywiście jej nie dostał i kraj popadł w długi, bo pomagać chciały jedynie banki i obce mocarstwa. Oczywiście nie za piękne oczy.
Kolejni kandydaci na głowę państwa wbrew pozorom podobnie się zachowywali i nadal zachowują. Bo cóż oni robią, jak nie błagają o pomoc. Najpierw trzeba ich wprowadzić do Belwederu, poprzez wzięcie udziału w wyborach. Później należy ich zrozumieć, ponieważ nie mają doświadczenia, więc okażmy cierpliwość i zrozumienie. Kiedy już poczują się pewnie, to zaczynają kombinować, które obietnice wyborcze należy spełnić, żeby wykazać się choć krztyną przyzwoitości. Tutaj także powinniśmy im pomóc i przytaknąć rozumowaniu, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Wreszcie nadchodzi dzień przemyśleń. Czyżby dlatego, że doświadczenie daje mądrość i nasi wybrańcy poszli po rozum do głowy? Nigdy w życiu. To po prostu kończy się kadencja i oni znowu potrzebują naiwniaków, żeby im pokazać, jak łatwo dają się oszukiwać.
Bez przerwy obiecuję sobie, że tym razem to już na pewno nie pójdę na głosowanie. Nie sprawdza się jednak, przynajmniej w moim otoczeniu, powiedzenie, „Polak mądry po szkodzie”. Ciągle wyrządza się nam szkodę, nie spełniając obietnic wyborczych. Gdyby było inaczej, to na przykład już od dawna nie mielibyśmy Senatu.
Obecna kampania, według mnie, niczym się nie różni od dotychczasowego, regularnego nabijania wyborców w butelkę. Nie śmiem jednak nawoływać do opamiętania, gdyż być nabitym w butelkę przez prezydenta to przecież zaszczyt. Tylko czy aby na pewno?

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem