sobota, 26 maja
16:04

Ekstremalne patataj

KucharskiKucharski

Tyle się mówi o unijnych dotacjach dla rolników, sadowników et cetera. Kupuje się za nie wypasione ciągniki, kombajny lub... samochody osobowe z najwyższej półki.
Drogowcy mają trochę gorzej, ponieważ tak naprawdę porządną infrastrukturę komunikacyjną budują prawie od podstaw. Tak jak za króla Ćwieczka jeździło się leśnymi duktami, tak i teraz spotyka się jeszcze nie utwardzone drogi powiatowe. Wydawać by się mogło, że to śmiechu warte i niebezpieczne. Jednak opinie typu „skoro można jechać pięćdziesiąt na godzinę, więc wszystko okay”, naszym urzędnikom odpowiadają jak świecące w tunelu światełko.
Do tej pory sądziłem, że to poza, wygodnictwo i obrona własnej d...py. Wracałem jednak do domu w drugi dzień świąt i zobaczyłem, jak bardzo się myliłem. Jechałem drogą wojewódzką nr 251 ze Żnina do Damasławka, której status bezpieczeństwa jest tak mizerny, że nie warto o nim mówić. Jazda wspomnianą wcześniej pięćdziesiątką nowemu samochodowi skróci życie o kilka lat, a staremu walnie pomoże zapewnić wieczny odpoczynek na najbliższym złomowisku.
Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że gdybyśmy byli organizatorem zimowych imprez narciarskich, to slalom gigant w wydaniu horror show mamy w najlepszym wydaniu. Warto o tym pomyśleć, gdyż przygotowane prima sort trasy mamy z głowy, więc będą znaczące oszczędności.
Można także zarobić, puszczając tą drogą amatorów sportów ekstremalnych, chociaż nie wiadomo, czy jakakolwiek firma zechce ubezpieczyć takich rodzimych kamikadze.
Kilka rad dla okolicznych kierowców, korzystających z tego kilkunastokilometrowego odcinka drogi. Nie musisz, to nie jedź. Jak już jedziesz, to wykup dodatkowe ubezpieczenie - jeżeli ci się uda. Licz się z tym, że drogi powrotnej twoje auto może nie wytrzymać.
Szanowni drogowcy, miejcież litość, planujecie remont co najmniej pięć lat. Jak długo można karmić lud marzeniami i kto ma zapłacić za opłakane skutki poruszania się kujawsko-pomorskim traktem, o którym mości urzędnicy przypominają sobie od czasu do czasu. Kierowcy, zablokujcie drogę i basta!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem