sobota, 26 maja
15:48

Cen(n)a władz(y)a

Władza ma to siebie, że się zmienia. Dotyka to każdego ze względu na wiek, nieudolność, albo zwykły przypadek. Czasami dochodzi do bezpośredniego spięcia młodości sprzężonej z ogromną ambicją i chęcią rządzenia czymkolwiek, która trafia na siłę spokoju i doświadczenia, naznaczoną jednak upływem czasu oraz skojarzeniami ze wszystkim, co złe.
Taki problem zrodził się i pokutuje obecnie w powyborczym klimacie. Można powiedzieć, że teraz diabeł mówi dobranoc tym, których przeciągnął na swoją stronę. Podpisujące cyrografy dusze szybko załapały, że intencje guru są niecne, a że nie straciły jeszcze woli walki, to wznieciły namiastkę rewolucji.
Jako że doświadczenie nakazuje ostrożność i nieskakanie do głębokiej wody bez potrzeby, to najpierw do walki stanęła radosna i ufna we własne siły młodość. Pojedynek z silnym i owianym sukcesem bossem wydaje się przecież z założenia przegrany. A tu? Ot i niespodzianka. Pewna siebie władza łamie pierwsze ząbki i to zdawałoby się te najmocniejsze.
Cóż to będzie, kiedy do boju ruszą stare wiarusy? Kiedy tak obserwuję polityczne zmagania, to widzę przemożną chęć rządzenia. Nieważne kim, byle zyskać zainteresowanie i poklask. Profity z tego są zawsze. Mamy przecież partie polityczne, o których mało kto słyszał, ale to one promują później liderów, osiągających wątpliwej jakości sukcesy. Chroń nas Boże od takich wątpliwych, powierzchownych sukcesów. Można się przecież utopić nawet w przysłowiowej szklance wody, której zostało tak mało, bo jest pita zachłannie i wielkimi haustami.
W naszym kręgu władzy na pewno nie pozostała tylko szklaneczka płynu i utopić się w niej - tym bardziej łatwo. Tak na oko, to z pokaźnego, pełnego bukłaka wycieka ciurkiem tak szybko, że przysłowiowa miarka „przebierze” się w najbliższym czasie. Nie chciałbym, żeby znane łacińskie powiedzonko: veni, vidi, vici zmieniło dla władzy zakończenie i zabrzmiało: przyszedłem, zobaczyłem i nic nie zrobiłem.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem