sobota, 26 maja
15:49

Johnem Deere po lepsze jutro

Na początek „powstali” górnicy, którzy tęsknią za kartami górnika, sklepami tylko dla nich czy nowymi przywilejami. Polak jest zawistny i kiedy widzi sukces sąsiada, to rusza do boju. Bywam wśród najmłodszych, więc słyszę dość często takie słowa: „ja też chcę”. Nie jest ważne co chcę, ale czy dostanę, a zadowoli mnie byle co.
Tak więc po naszych walecznych górnikach do boju rusza rolnicza husaria, tyle że nie na bojowych rumakach i z lancami w dłoniach. Na powstałe niedawno autostrady i drogi szybkiego ruchu wyjeżdżają już rolnicze forpoczty. Podjeżdżają niezłej klasy samochodami osobowymi lub lekkimi ciągnikami. Wszyscy jednak wiemy, że „uzbrojenie” to ta grupa branżowa ma potężne.
Ekspresówki mogą więc zablokować John Deery, Challengery czy New Hollandy, które samym wyglądem budzą respekt, nie mówiąc już o cenie. Z daleka krzyczą, że nie każdego stać na ich kupno. Pamiętam solidarnościowe strajki za czasów śp. Andrzeja Leppera, kiedy rolnicy bez żalu wysypywali plony na tory lub gdzie indziej. Można powiedzieć, że porównanie wypada jakby opisywać erę lodowcową i wyprawę na księżyc. Popularnego niegdyś „byczka” wśród błyszczących cudów techniki branży rolniczej nie uświadczysz.
Do luksusów człowiek przyzwyczaja się bardzo szybko. Taka jest nasza natura, co nie znosi upadków, szczególnie z wysokiego konia. Trzy hektary i praca na pół etatu to w dalszym ciągu często spotykany schemat rodzimych wiosek. Jednak niezmiernie rzadko zobaczymy wśród maszerujących po pasach i blokujących drogi takich właśnie branżowych reprezentantów. Nie mają czasu, ponieważ abo pracują w polu, albo w pocie czoła na umowę zlecenie.
Pokutuje wśród nas powiedzonko, duży może więcej lub zbierzmy się w kupę, bo kupy nikt nie ruszy. Kto więc może ten dołącza do... i protestuje, a protestuje ten, co może sobie na to pozwolić. Kółko się zamyka i wniosek jest jeden. Nikt, niczego, za nikogo nie wywalczy i zanim duży się zmniejszy, to małego już nie będzie.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem