sobota, 26 maja
15:49

Kto się dowie co ze zdrowiem?

Jeszcze nie tak dawno nowa miotła ostro zamiatała wszystko co było związane ze zdrowiem powiatowych pacjentów. Stary, siwy poprzednik odszedł w niesławie i słuch o nim zaginął. Nowy i urodziwy następca z godnym najlepszej sprawy animuszem przystąpił do działania. Jako energiczna, dumna i pewna siebie postać zyskał pełne zaufanie sił wyższych.
I było fajnie, dopóki kłopoty rozwiązywano w oparciu o różne księgowe zawiłości na szczeblu projektów, a nie ich realizacji na dłuższą metę. Plany przygotowywali podwładni, dorywczo doradzający eksperci czy zastępcy do spraw różnych, wyskakujący z okrętu z powodu groźnego kapitana. Ten jako Bóg na okręcie dwoił się i troił, żeby poznać tajniki profesjonalnych poczynań swojej załogi, żeby się nimi w przyszłości posłużyć. Załoganci nieszczególnie byli tym zachwyceni, a kapitan starał się jak mógł.
Szefowie byli całkowicie po jego stronie więc, „złych wiatrów” na razie lekko tylko dających się we znaki wcale się nie obawiał. Jako że wszystko się kiedyś zmienia to i w centrali również. Ruszyła więc karuzela, ale kręci się teraz w drugą stronę. Znienacka okazało się, że w centrum ochrony zdrowia jest rozłam, a do głosu doszła opozycja. To co budziło taki podziw, okazało się mirażem i to wcale nie jaskrawo widocznym. Kapitan stracił wątek, a autorzy wspomnianych projektów przestali aktualizować mu plany lub co najmniej odcięli dostęp do tych poprawianych.
I tak z „męża” opatrznościowego domniemany wybawca stał się kandydatem do odstrzału.
Jakżeż cienka jest zatem pajęczyna sukcesu? To co wydawałoby się zbawieniem, co jest chwalone przez „wierchuszkę”, robi się przyczynkiem do utraty władzy. Wystarczy niewielka zmiana orbity, po której poruszają się elementy naszej zdrowotnej układanki i już nie wiadomo co nas czeka.
Wszem i wobec wiadomo, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Obyśmy dotychczas nie jechali na trojańskim, którego trzeba będzie podwójnie i lepiej karmić.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem