piątek, 20 września
18:09

To była moja męska decyzja

Z ANDRZEJEM WOŹNICKIM o sprawach z pozoru błahych i ważkich, jednak spiętych strażackim wężem, rozmawia Jerzy Mianowski.

Szybko podjąłeś decyzję o kandydowaniu na prezesa zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wągrowcu?

- Takie decyzje szybko i bez zachłyśnięcia podejmują tylko ci, którzy widzą w tym drogę do własnego lansowania się, efekciarstwa i próżnego ego. W sytuacji końca kadencji jest czas na zastanowienie, przemyślenia i naturalne przygotowanie do nowego wyzwania. Po śmierci dh prezesa, Zarząd Oddziału musiał pracować dalej, więc czasu nad długie przemyślenia nie było za wiele. A jak mnie znasz, zawsze lubiłem nowe wyzwania, a podejmowania ważkich decyzji jako dowódca dawno się nauczyłem. Więc była to męska decyzja.
Kto lub jakie gremium wyszło z tą propozycją?

- Propozycje objęcia funkcji prezesa wyszła oczywiście od członków Zarządu, którzy są przedstawicielami jednostek OSP z naszego powiatu i również bezpośrednio z wielu OSP otrzymywałem sygnały druhów, że widzą moją osobę na tej funkcji.
Zachłysnęło Ciebie wówczas?

- Można udawać i tworzyć pozory, ale jak ktoś działa w szeregach strażackich od najmłodszych lat i robi to z przekonania, że tak właśnie trzeba, to nie ma miejsca na fałszywą skromność. Bardziej miałem obawy o sprostanie wymogom pracy administracyjnej związanej z funkcją prezesa, niż całą pozostałą częścią zadań, ale umówiłem się z całym prezydium zarządu na wspólną działalność.
A tak w ogóle, wysunięto jakiegokolwiek kontrkandydata?

- Nie, moja kandydatura była jedyna. Może lata ścisłej współpracy ze zmarłym dh Andrzejem w Zarządzie Powiatowym i Zarządzie MG w Gołańczy wyrobiły wśród tych, z którymi przychodziło nam współpracować na różnych płaszczyznach podobne odczucia. Myślę, że stworzyliśmy dobrze działający tandem druhów oddanych sprawie, rozumiejących się na przysłowiowe mrugnięcie oka i uzupełniających się w codziennym działaniu. Nie nasze osoby byłe ważne w tym wszystkim, ale strażacka służba.
Nie obawiasz się, że teraz przez dłuższy czas będziesz działał w cieniu śp. Andrzeja Kuraszkiewicza, Twojego poprzednika?

- Tak jak powiedziałem na pogrzebie dh Andrzeja w czasie pożegnania, traktowałem go jak „starszego brata” i dlatego myślę, że działanie w cieniu „starszego brata” to tylko zaszczyt, a nie ujma i coś złego. Wiele spraw to nasza wspólna robota i kontynuowanie ich będzie rzeczą naturalną i oczywistą. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 06 Z 6 LUTEGO 2019 R.

Komentarze   

 
0 #5 Janko 2019-02-10 14:03
Cytuję nieażne medale!:
te medale są nieważne, bo kaczor unieważnił wszystkim! W wojsku ,policji Itd....

Widać też , ze tobie tez mózg chyba "unieważnił" bo takie bzdury wypisujesz.
A moze staremu rente obcieli i teraz "mową miłości" operujesz? Nie jest to bliższe prawdy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #4 ziom 2019-02-10 11:59
Patrząc na medale Pana Jana to już widze co On pisze w tych swoich kronikach Zapewne jak ktoś to przeczyta za 200 lat to pomyśli że wtedy w Polsce była katastrofa za katastrofą a Pan Jan był wszędzie Panie Janie może udzieli Pan wywiadu i opowie nam swoją historie Może się wszyscy mylą co do Pana aktywności ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #3 nieażne medale! 2019-02-10 00:05
za komuny było lepiej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #2 nieażne medale! 2019-02-10 00:04
te medale są nieważne, bo kaczor unieważnił wszystkim! W wojsku ,policji Itd....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 kolo 2019-02-09 11:55
Panie A ndrzeju jak to jest Pan były zawodowy strażak 'wykształcony w tym kierunku ,będący kilka razy dziennie przy różnych akcjach i ma Pan mniej medali jak Pan Jan Maćkowiak? Za co Pan Jan ma te medale czy nie warto je sprawdzićChyba że Pan Maćkowiak jest tak skromny i nic nie wiemy o jego akcjach w Czernobylu czy przy gaszeniu ropy w Iraku ,może jeszcze gasił wieże w Nowym Jorku ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem