sobota, 23 lutego
23:49

Z Wągrowca do Strasburga na mistrzostwa świata

Wiara kibiców w wyjście reprezentacji Polski z grupy eliminacyjnej Piłkarskich Mistrzostw Świata  w Rosji była niemal powszechna. Mało kto nie dawał szansy naszym piłkarzom. Niestety, stało się to, czego prawie nikt nie oczekiwał. Teraz kibice już nie żyją „narodową” klęską, lecz dalszymi rozgrywkami, w których już poległy tuzy światowego piłkarstwa, jak Niemcy, Argentyna, Portugalia czy też Hiszpania.

A jak to było 80 lat podczas Mistrzostw Świata we Francji, w których wzięła udział reprezentacja Polski? To był trzeci Mundial w historii. Wówczas nie trzeba było przechodzić tyle eliminacji co teraz, chociaż kwalifikacja też obejmowała eliminacyjne rozgrywki (w postaci dwumeczu). Wpierw w Warszawie udało nam się pokonać Jugosławię 4:0, zaś rewanż w Belgradzie przyniósł porażkę 0:1, przez co Polacy zagwarantowali sobie wyjazd do Strasburga.
Po tym meczu do wyjazdu zostało tylko dwa miesiące. Nadzieje na zwycięskie pojedynki trochę opadły, gdy okazało się, że pierwszy mecz Polska rozegra z Brazylią, którą wtedy upatrywano na mistrza świata.

WYBRANO WĄGROWIEC
Polski Związek Piłki Nożnej wysłał do piętnastki reprezentantów depesze o treści: „Wyznaczeni gracze reprezentacji mają obowiązek udać się w podróż na obóz szkoleniowy do Wągrowca bezpośrednio po meczach ligowych. Koszty przejazdu II klasą zwrócone będą na miejscu. Należy zabrać ze sobą sprzęt sportowy i osobisty na około dwa tygodnie”. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 27 Z 4 LIPCA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem