piątek, 19 kwietnia
04:25

Niebieski świat niektórych dzieci

Na słowo autyzm wielu osobom jeżą się włosy, a przecież to są te same dzieci, jakich pełno wokół nas, lecz objawiające nie zawsze kontrolowany kontakt ze światem zewnętrznym.

Autyzm należy do powszechnych całościowych zaburzeń rozwoju dziecka. Warto wiedzieć, że u jego podstaw leży nieprawidłowa praca mózgu, która powoduje odizolowanie się człowieka od świata zewnętrznego, inne jego postrzeganie, ograniczenie wymiany informacji, problemy z mówieniem i postrzeganiem świata.

CZEGO SIĘ BOIMY?
Szacuje się, że w całej Europie jest już pięć milionów osób dotkniętych autyzmem. Nie brakuje takich osób również na wągrowieckim podwórku. Nie wszystkie jednak dzieci w powiecie są zdiagnozowane|, a nawet ujawnione, chociażby z powodu zachowawczej postawy rodziców, którzy w obawie przed opinią środowiska zamieszkania, zwłaszcza wiejskiego, nie obnoszą się z autyzmem swojego dziecka.(...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 14 Z 4 KWIETNIA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem