poniedz., 22 kwietnia
04:13

Strongman to nie balet

W szczerej rozmowie o woli walki, wyrzeczeniach jednego z najsilniejszych mężczyzn w Polsce i przeciwnościach losu, czyli braku zrozumienia ze strony swoich włodarzy, ze strongmanem MARCINEM WLIZŁO rozmawiała Anna Borczykowska.

Chciałoby się powiedzieć: a Marcin znów na pudle! W minioną niedzielę w Szubinie odbyła się kolejna już impreza z cyklu zawodów Pucharu Polski Strongman. Jak poszło ?

- Organizatorem był Marcin Sendwicki z Szubina. On zaczyna z nami startować w tym roku. Ma na koncie tytuł mistrza świata strongman do 105 kg. Jako organizator przygotował swoje ulubione konkurencje, koniecznie chciał wygrać i to mu się udało, ja uplasowałem się na trzecim miejscu ze stratą do zwycięzcy... 1,5 punktu! Drugi był Sławek Toczek.
Kiedy tak naprawdę rozpoczęła się Twoja przygoda jako siłacza, strongmana ?
– Treningi siłowe zacząłem w wieku czternastu lat, wtedy w telewizji emitowany był program „Siłacze”. Co sobotę wraz z tatą tak planowaliśmy pracę w gospodarstwie, by o danej godzinie zasiąść już przed telewizorem i oglądać zmagania strongmanów. Tata sam kiedyś dźwigał ciężary. Siedziałem i z zapartym tchem patrzyłem na tych wielkich i silnych facetów. W 2006 roku dowiedziałem się o zawodach amatorskich w Żninie „Siłacz Pałuk”. Pomyślałem, że spróbuję. Pamiętam, że nawet wygrałem jedną konkurencję. Zmotywowało mnie to do treningów na siłowni, a także do treningów na sprzęcie strongman, na które jeździłem w okolice Gniezna (...)

Fot. Archiwum prywatneFot. Archiwum prywatne

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 35 Z 30 SIERPNIA 2017 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem