drzwi


środa, 20 marca
15:19

Diabeł ubiera się u Barbary Hoff

Wspominamy wiosną 2018 roku manifestacje z marca 1968 roku na Krakowskim Przedmieściu, a zupełnie nie pamiętamy o wielkiej manifestacji ludności, do której doszło w tym samym czasie kilka ulic dalej – przy Marszałkowskiej, naprzeciw Pałacu Kultury.

Niepoliczalny tłum od rana napierał na witryny Domów Centrum. Nie wytrzymały – masa ludzka runęła do środka. Tratowała, szarpała, obstawiała kolejki. Kobiet, które padły zemdlone, nikt nie cucił, milicjanci bezradnie opuścili pałki. Tak wystartował pierwszy w Polsce wielki wernisaż mody - premiera kolekcji Barbary Hoff. Skromnej panienki, która z liścików w Przekroju - Milion nakładu! -  przekonywała nastolatki znad Wisły, że nie muszą obnosić lisów po babciach, a latem śmiało mogą odsłaniać kolanka. To była rewolucja. Tylko klimat mamy taki, że o rewolucji na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego napisano pół biblioteki. A o rewolucji pod Domami Centrum zatrąci czasem jakiś felietonista. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 17 Z 25 KWIETNIA 2018 R.

Komentarze   

 
-1 #1 ona 2018-04-25 10:13
Pamiętam. Były lata osiemdziesiąte Hoffland. Byle jakie łachy z materiałów kiepskiej jakości. Takie same jak tamtejsza szara, siermiężna komunistyczna rzeczywistość.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem