niedziela, 20 stycznia
14:06

Dog superstar

W kinach będziemy mieli niebawem film „Benji” o przemiłym psiaku, który ratuje swojego pana z nielichych opałów. A przecież to nic nowego – raz po raz oglądamy filmy, których głównym bohaterem okazuje się zwierzak. Tak było zresztą od początków kina.

FOT. PSY-PIES.COM

Psy bywały wielkimi gwiazdorami. Od momentu, kiedy w 1905 roku zaangażowano psa do filmu pt: „Ocalony przez Rovera”, który tak właśnie się wabił. Pies w filmie ratuje dziecko porwane przez Cyganów, co bardzo się podobało masowej widowni. Krytycy pisali, że był to pierwszy aktor w dziejach kina, w którego grze nie było przesady.
Najbardziej błyskotliwą karierę zrobiła rasa collie – dzięki coraz to nowym wersjom melodramatu „Lassie, wróć”. Historia kina notuje ich 14. O tym, jak pracowano z psiakiem na planie, pisano epopeje. Gdy collie w „Powrocie Lassie” (1943), otwierał drzwi naciskając klamkę łapą, do klamki przywiązywano dyskretnie kawałek piłki, a treser wołał: „piesku, przynieś piłkę!”. I pies próbował się wywiązać naciskając klamkę. Gdy psiak miał lizać twarz swego małego pana, chłopcu smarowano twarz lodami smakowymi. Gdy piesek miał okuleć, pod „chorą” łapę przyklejano mu kawałek gumy do żucia. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 11 Z 14 MARCA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem