niedziela, 17 lutego
16:38

Nasz bohater odznaczony

FOT. MSWiAFOT. MSWiA

Medal za Odwagę i Dzielność nadany przez Prezydenta RP

Starszy sierżant PATRYK PAGEL został odznaczony „Kryształową Gwiazdą” ufundowaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Otrzymał również Medal za Ofiarność i Odwagę od Prezydenta RP ANDRZEJA DUDY.

Patryk Pagel 15 sierpnia 2015 r., przebywając na urlopie, zauważył pożar budynku w Obornikach. Mieszkała w nim sześcioosobowa rodzina. Bez wahania, narażając swoje życie wbiegł do płonącego domu, zanim na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna. Wyciągnął stamtąd mężczyznę i wbiegał tam jeszcze kilkakrotnie, by upewnić się, czy na pewno nikt nie został. Patryk Pagel pochodzi z Gołańczy (...)

NALEŻNE WYRÓŻNIENIE
Kryształowa Gwiazda przyznawana jest funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do uratowania ludzkiego życia podczas codziennej służby. Wręczana jest od 11 lat. Taką nagrodę otrzymał 27 listopada st. sierż. Patryk Pagel za swój czyn, którego dokonał z narażeniem swojego życia.
W ubiegłym tygodniu minister Mariusz Błaszczak odznaczył dwudziestu dwóch policjantów i dwóch strażaków Medal za Ofiarność i Odwagę. W tym gronie znalazł się również st. sierż. Patryk Pagel. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na uroczystości podkreślał, że są bohaterami.
- Przystępując do służby ślubowaliście, że będziecie stać na straży bezpieczeństwa obywateli, że będziecie służyć nawet w sytuacjach, które grożą narażeniem Państwa życia – powiedział minister Mariusz Błaszczak. – Jesteście wierni tej przysiędze – dodał (...)

Kryształowa Gwiazda Fot. Andrzej WachowiakKryształowa Gwiazda Fot. Andrzej Wachowiak

FOT. MSWiAFOT. MSWiA

Więcej w środowym wydaniu Głosu nr 8 z 24 lutego 2016 r.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem