baner


 

sobota, 23 lutego
01:03

Wspomnienie o przyjacielu

FOT. ArchiwumFOT. Archiwum

Mimo okropnej pamięci, jaka mi daje znać o sobie, akurat początki swojej znajomości z Włodkiem pamiętam dość dobrze.

Był rok 1981, z grupą młodzieży zrobiłem w liceum na Klasztornej przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Mało wiedziałem wtedy o teatrze, ale przedstawienie wydało mi się na tyle inne od standardów szkolnych w tej dziedzinie, że postanowiłem je gdzieś pokazać poza liceum. Zgłosiłem je do Przeglądu „Teatrów przy kawie”. Dzięki temu pojechaliśmy najpierw na eliminacje wojewódzkie do Chodzieży, dalej na okręgowe do Dymaczewa koło Poznania. To właśnie wtedy w Dymaczewie, w ośrodku rekreacyjnym nad pięknym jeziorem, spotkałem Włodka po raz pierwszy i z miejsca się zaprzyjaźniliśmy (...)

U NAS
Jeszcze raz mieliśmy się spotkać w 1981 roku, tym razem w Wągrowcu. Włodek przyjechał na zorganizowane przez Miejski Dom Kultury I Warsztaty Poetyckie, które zaczynały się od naszego przedstawienia. To było 12 grudnia, nie przeczuwaliśmy, co czeka nas dnia następnego. Włodek, znacznie starszy, zaproponował przejście na „ty”. Łatwiej było mu teraz powiedzieć, co tak naprawdę myśli o naszym przedstawieniu (...)

FOT. ArchiwumFOT. Archiwum

Więcej w wtorkowym wydaniu Głosu nr 1 z 5 stycznia 2016 r.

Komentarze   

 
+5 #3 Beka 2016-01-05 21:43
Teraz już wiem, że polonistą wybitnym to na pewno nie był :lol: Tylko uczniów szkoda!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-6 #2 kkk 2016-01-05 21:14
Ty raczej nic nie wiesz o Janie Kasprze, ignorancie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #1 Beka 2016-01-05 20:37
Wielki polonista z ogólniaka napisał tekst językiem chaotycznym, kalecząc mowę ojczystą. "Mimo okropnej pamięci, jaka mi daje znać o sobie", "przedstawienie wydało mi się na tyle inne od standardów szkolnych w tej dziedzinie, że postanowiłem je gdzieś pokazać poza liceum". To jest poprawna, literacka polszczyzna, panie emerytowany polonisto? Tak pan uczył młodzież?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem