950X120A

 

poniedz., 23 września
09:15

Festiwal w Biskupinie

 

W 1995 roku rozpoczęto organizowanie słynnych już na całą Polskę Festiwali Archeologicznych. Festyn w Biskupinie, to już tradycyjny element jesieni na Pałukach. W tym roku organizowany jest po raz 25. Odkrycie osady w Biskupinie związane jest z postacią urodzonego w Piastowicach w gm. Mieścisko polskiego nauczyciela . W 1928 r. ukończył seminarium nauczycielskie w Wągrowcu. Pracował w szkołach w powiecie żnińskim – najpierw w Gorzycach, później w Sarbinowie.

 

Jak brzmi imię i nazwisko odkrywcy szczątków prehistorycznej osady kultury łużyckiej w Biskupinie ?

A. Walenty Szwajcer

B. Józef Wybicki

C. Józef Kostrzewski

 

Dla Czytelników, którzy udziela prawidłowej odpowiedzi mamy dwie rodzinne wejściówki na Festiwal (bez względu na liczbę dzieci) w dniach 14 - 22 września. SMS-y przyjmujemy do 19 września.

 

Aby wziąć udział w naszym konkursie wystarczy wysłać SMS o treści GWBILET.A, B lub C. Na numer 72601. Koszt SMS-a wynosi 2 zł + 23% VAT.

 

Laureatów powiadomimy telefonicznie.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem