sobota, 7 grudnia
20:19

Komunikacyjne ewolucje

Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zapowiada szereg zmian, które mają poprawić komfort pasażerów i zadbać o odpowiednią infrastrukturę.

 

 

Od października zeszłego roku w Wągrowcu funkcjonuje darmowa komunikacja miejska, ale mimo to nie widać, aby mieszkańcy szturmowali autobusy. Niektóre linie wręcz świecą pustkami. Może wpływ na ten stan rzeczy ma rozkład jazdy, który po wprowadzeniu wywołał wiele kontrowersji wśród pasażerów, w szczególności zaś przesiadki na Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, gdzie wiele autobusów robi sobie przymusową przerwę w kursie.

 

IDĄ ZMIANY?
Niedługo ma się to zmienić, o czym poinformował Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu. Temat ten był również poruszony w ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, gdzie prezes ZKM Michał Nowak omówił funkcjonowanie komunikacji w naszym mieście.

 

- W związku ze zwiększonym popytem ze strony mieszkańców na usługi komunikacyjne przeprowadzona zostanie analiza potrzeb przewozowych i opracowana zostanie optymalna koncepcja oferty przewozowej – poinformował nas prezes Nowak. - Przedstawiony plan działań pokaże liczbę pasażerów, która korzysta z przejazdów autobusową komunikacją miejska, a także umożliwi określenie dalszych działań dla poprawy i polepszenia oferty przewozowej. Z prowadzonych wyrywkowych badań liczby pasażerów wynika, że ta forma podróżowania cieszy się coraz większą popularnością. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 08 Z 20 LUTEGO 2019 R.

Komentarze   

 
+3 #5 eliza 2019-02-22 20:09
Wiedzieli iż nikt nie jeździ autosuasami a
zadłużyli się na nowe ktorymi nikt porawie
nie jeździ
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #4 r3 2019-02-22 19:55
Jestem ciekaw czy w tej miejskiej spółce jest lepiej jak w MPWiK ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #3 Edward 2019-02-21 17:45
brak przystanku dla autobusow jadacych z ul;Reja na kCYNSKA PRZY SZKOLE ZAWODOWEJ. PRZYSTANEK NA ZADANIE BYLBY IDEALNY,BO WIELU LUDZI O NIEPELNOSPRAWNO SCIACH MIALOBY BLSKO DO OSRODKA REHABILITACJ '''REHAT''',A MLODZIEZ DO SZKOLY
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #2 av 2019-02-20 14:04
Nowak widzisz że od pażdziernika nadal autobusy jeżdżą pustw i dopiero po kilku miesiącach zajarzyłeś że coś nie halo Za co brałeś wyp łate przez te miesiące ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 ted 2019-02-20 11:00
Ja bym mógł nawet płacić za bilet ale żeby rozkład jazdy był czytelny i zwiększyła się częstotliwość przejazdów. Już nie tak jak w Poznaniu co 20 min. ale chociaż żeby co godzinę był autobus na przystanku. do mnie jeżdżą tylko dwa jeden rano i drugi popołudniu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem