sobota, 23 lutego
23:34

Łap na...

Patrzę ostatnio na świat z pozycji bardziej horyzontalnej, ale wynika to z zapisu w numerze PESEL, w którym pierwszych sześć cyfr oznacza datę urodzenia i nic w tej sprawie nie da się już zrobić. Trafiłem ostatnio w ręce znakomitego profesora z Poznania, który odpoczywa na działce na terenie naszego powiatu i mieliśmy okazję zamienić nie tylko kilka słów po zabiegu. Pan profesor, z artystycznie nieskładną bujną czupryną, popytał, poopowiadał i na koniec powiedział mi, że moja wiara w poprawę zdrowia plus jego umiejętności mogą uczynić cuda. I nie wiem, co teraz przeważa: moja wiara, czy jego umiejętności, ale jest już lepiej. A ze dwa tygodnie wcześniej dowiedziałem się od innego lekarza, że leki, które mi tak obficie serwowano na 100 proc. odpłatności, to są już leki też na wydłużenie życia... Przy okazji dostałem też receptę na zamienniki z refundacją i teraz wizyta w aptece nie przyprawia mnie o szybsze bicie serca i skok ciśnienia. Ale ja się daję złapać na dobry lep na życie.
***
Ostatnio też wszyscy wszystkich łapią, albo chcą złapać. Nad wodą wędkarze łapią ryby, nawet te, które mają okres ochronny. Tych wędkarzy łapią strażnicy straży rybackiej i inni uprawnieni do tych czynności. Drogówka z Wągrowca łapie pieszych łażących gdzie popadnie przez jezdnię, a niektórzy łapią drogówkę na nieprawidłowym parkowaniu, gdy już złapią pieszych. Ja zaś łapię się na tym, że cokolwiek bym nie napisał, to i tak zostanie to skomentowane przez internaut(k)ę, która(y) podpisuje się na trzy litery i nie wiem kiedy się zmęczy tym zajęciem. Chyba po wyborach.
***

W powietrzu lata mrowie błonkoskrzydłych. Stosuje się na nie także lepy. Śledząc doniesienia medialne trzeba przyznać, że gęsto się robi od nich na obrzeżach polityki. Wszak idą wybory i będzie trzeba rzucić trochę zachęty dla złaknionych ofiar. Złaknieni muszą mieć paliwo przy urnach wyborczych i czekam teraz, kiedy klęskę na mundialu w Rosji przekuje się na wielki sukces obecnej ekipy. I już sam fakt przekuwania nie jest tu ważny, ale jego sposób... A resztę luki w świadomości uzupełni się wizerunkiem np. Sławomira w kolejnym kanale telewizyjnym. A jak się w rytm jego muzyki idzie sądowym korytarzem...

 

Komentarze   

 
0 #5 Jan 2018-07-12 10:39
Cytuję Nemo:
"Jak wynika zbadań..." Zdaje się, że to ty nie wierzysz mediom :)

Nie. Dlatego czytam te lewe i prawe. Informacje o zakazu handlu na Litwie mam też bezpośrednio od Litwinów -wspomniałem o tym.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #4 Nemo 2018-07-11 08:50
"Jak wynika zbadań..." Zdaje się, że to ty nie wierzysz mediom :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 Jan 2018-07-10 19:00
Cytuję Nemo:
No jasne, Ty w ogóle ogarniasz rzeczywistość?

http://l24.lt/pl/gospodarka/item/229262-w-polsce-zakaz-handlu-w-niedziele-litewscy-handlowcy-zacieraja-rece

Nemo - smiem twierdzić, ze lepiej niz Ty"
"...Litewski sejm przyjął projekt ustawy, która wprowadzi zakaz handlu w galeriach handlowych w niedziele - pisze money.pl.
Według money.pl źródłem nowego prawa na Litwie jest... ustawa o ograniczeniu handlu w Polsce.
Jak wynika z badań, większość Litwinów popiera wprowadzenie zakazu. Podobnie uważają posłowie. Ostatecznie o kształcie ustawy zadecyduje jesienne głosowanie...."
A z pierwszej ręki (Litwini) wiem, ze to prawda.
Chcesz cos o Słowacji czy sam znajdziesz? Tam juz są powazne ograniczenia a ma byc "gorzej" ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #2 Nemo 2018-07-06 10:20
No jasne, Ty w ogóle ogarniasz rzeczywistość?

http://l24.lt/pl/gospodarka/item/229262-w-polsce-zakaz-handlu-w-niedziele-litewscy-handlowcy-zacieraja-rece
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 Jan 2018-07-04 21:37
"... Ja zaś łapię się na tym, że cokolwiek bym nie napisał, to i tak zostanie to skomentowane przez internaut(k)ę, która(y) podpisuje się na trzy litery i nie wiem kiedy się zmęczy tym zajęciem.." - prosze sie nie bac pisac wprost. Czyli nie wolno artykułów komentować? A w którym to napisałem nieprawdę? A może cos jeszcze na temat przekleństwa niedziel bez handlu? Bo okazuje sie, ze wiele krajów rozwinietej Europy zachodniej ma takowe, a ostanio nawet takie plany są robione na Litwie i Słowacji chyba. Straszne zacofanie, nie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem