Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.

Baner WZ w Wgrowcu - czerwiec 2014 - 1000x100 pikseli
tobacamp
News
Konkurs SMS Nowy rok szkolny
poniedziałek, 01 września 2014 11:25

KonkursSMS Rok Szkolny

Chodź trwają jeszcze wakacje, to jednak warto pomyśleć, że już niebawem zaczyna się nowy rok szkolny. Dla tych którzy pamiętają i dla tych, którzy zapomnieli mamy konkurs SMS.


Kiedy młodzież szkolna rozpocznie nowy rok szkolny ?

A. 1 września
B. 29 sierpnia

Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie i wysłać SMS pod numer 72601, wpisując w treści GWK. A lub B, np. GWK.B (koszt SMS-a 2 zł plus VAT). Na Wasze SMS-y czekamy do 1 września, do godz. 12.00. Zwycięzców poinformujemy o wygranej telefonicznie.


A oto nagrody:
Zestaw przyborów szkolnych od księgarni Muszyńscy
2 karnety po (10 wejść) na ROLLETIC - Centrum Zdrowia i Aktywnej Rekreacji WIELSPIN (70 zł)
Bon od restauracji „NA FALI” (30 zł)
3 karnety po (5 wejść) na BASEN - Centrum Zdrowia i Aktywnej Rekreacji WIELSPIN (35 zł)
3 prezenty (kosmetyki) od firmy AVON (każdy po 100 zł)
Karnet (10 wejść) na SIŁOWNIĘ - Centrum Zdrowia i Aktywnej Rekreacji (60 zł)
5 paczek od INTERMARCHE (każda po 50 zł)
Prezent od TUPPERWARE (45 zł)
2 lampki biurkowo-nocne od BRICOMARCHE (każda po 86 zł)

(tś)

 
Konkurs Miss Publiczności
niedziela, 24 sierpnia 2014 20:32

WyboryMiss konkurs

Został już tylko tydzień do wyborów Miss 46. Lata na Pałukach.

 
(7 głosów, średnia ocena 2.29 na 5)


Jedz jabłka na złość Putinowi!
sobota, 23 sierpnia 2014 22:17
Putin i jabłko

Głos Wągrowiecki przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Jedz jabłka na złość Putinowi!

Akcja "Jedz jabłka na złość Putinowi", będąca odpowiedzią na rosyjskie embargo polskich owoców i warzyw, zatacza coraz szersze kręgi. Podjęły ją media lokalne w wielu zakątkach Polski.
 
Dla kogo? Dla Oliwki!
czwartek, 21 sierpnia 2014 20:41

P1080413

W czwartek, 21 sierpnia o godz. 5 rano wyruszyła z Wągrowca grupa 24 miłośników jazdy na rowerze w ramach akcji Rowerem do Mielna dla Oliwki. 

W asyście policyjnych kogutów, w blasku fleszy, grupa wyruszyła na  trasę 220 km, aby propagować akcję pomocy dla ciężko chorej 4-letniej Oliwii z Ludwikowa, która wymaga nieustannej rehanilitacji. Inicjatorem akcji jest Janusz Patelski z Brzezna Starego, radny gminy Wągrowiec wraz z gronem zapaleńców amatorskiego kolarstwa.

Akcji patronuje Jarosław Berendt, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu, radny sejmiku wojewódzkiego. W samym Mielnie przeprowadzona będzie kwesta na rzecz dziewczynkki, której rehabilitacja kosztuje miesięcznie ok. 3000 zł.

Przed startem dziadkowie Oliwii podziękowali za wsparcie i szlachetną inicjatywę. Punktualnie o 5 rano Wojciech Skrzypczak dał sygnał do drogi. Ekipie cyklistów towarzyszą trzy samochody zaplecza technicznego. Uczestnikami wyprawy są mieszkańcy miejscowości z terenu powiatu wągrowieckiego. Patronat medialny sprawuje Głos Wągrowiecki.(fs)

Fot. Franciszek Szklennik

Relacja z wyprawy w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego

P1080417

P1080424

 
Debata o bezpieczeństwie
środa, 20 sierpnia 2014 22:07

plakat wągrowiec gotowy

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu, mł.insp. Magdalena Sławińska zaprasza do debaty społecznej o bezpieczeństwie na terenie powiatu wągrowieckiego.
Swój udział zapowiedział  Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski oraz insp. dr Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji. Obecni będą również przedstawiciele władz powiatu, miast i gmin.
Debata zaplanowana jest na 10 września, o godz.14, w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, ul. Kościuszki 55.(
fs)
 
Finał 46. wyborów Miss Lata na Pałukach
środa, 20 sierpnia 2014 19:21
46missJuż w niedzielę o 17 rozpocznie się finał tegorocznych wyborów, podczas którego poznamy nazwisko najpiękniejszej 46. wyborów Miss Lata na Pałukach.
 
Pociągiem na Happening Gitarowy za darmo!
środa, 20 sierpnia 2014 14:18

AGf happening plakat 72

Na tegoroczny Happening Gitarowy można dojechać za darmo pociągami Kolei Wielkopolskich.
Happening Gitarowy to największe wydarzenie w programie Akademii Gitary. W ostatni weekend wakacji impreza gromadzi na Starym Rynku w Poznaniu kilkuset amatorów tego instrumentu.
Wszystkich miłośników sześciu strun organizatorzy zapraszają 31 sierpnia, na Stary Rynek w Poznaniu. W tym roku wspólnie z wokalistką zespołu Z-Star zagrany bedzie przebój „The PassengerIggy’ego Pop’a.
Aby otrzymać darmowy bilet kolejowy na Happening Gitarowy, wystarczy do dnia 29 sierpnia włącznie wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej festiwalu: www.akademiagitary.pl.
Każdy posiadacz wydruku biletu podróżujący 31 sierpnia z gitarą liniami Kolei Wielkopolskich jest uprawniony do darmowego przejazdu z wybranej przez siebie miejscowości do Poznania i z powrotem.(fs)

 
Akademia Gitary w Wągrowcu
środa, 20 sierpnia 2014 14:05

Skryhan-Leontchik

Gitarzysta Jan Skryhan oraz cymbalista Michael Leontchik, wystąpią w Klasztorze Pocyterskim w ramach Akademii Gitary, w piątek, 22 sierpnia o godzinie 19. Muzycy pochodzą z Białorusi.
Jan Skryhan rozpoczął edukację muzyczną na Białorusi, następnie kontynuował w Niemczech w konserwatorium w Kolonii. Od końca lat dziewięćdziesiątych zdobywał wiele nagród na międzynarodowych konkursach gitarowych – m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii i Japonii. Na scenie towarzyszyć mu będzie grający na cymbałach Michael Leontchik – absolwent konserwatoriów białoruskiego i niemieckiego. W wyjątkowy sposób łączy w swojej twórczości klasykę, jazz a także muzykę ludową.
Koncert odbędzie się w ramach Akademii Gitary i jest jedynym, odbywającym sie na terenie powiatu wągrowieckiego.

Festiwal podróżuje po miastach Wielkopolski z najlepszymi realizacjami muzyki gitarowej. Jest to jedyne tej rangi wydarzenie w Europie z gitarą na pierwszym planie. Informacje dotyczące koncertu oraz festiwalu dostępne są na stronie internetowej www.akademiagitary.pl.(fs)

Fot. Akademia Gitary

 
Udana interwencja Głosu
środa, 20 sierpnia 2014 13:01
P8204645
Po naszej publikacjach, związanych z błędnym oznakowaniem rzek, Urząd Miejski w Wągrowcu zobowiązał się, że wymieni tablicę.
Stało się to wczoraj najprawdopodobniej w późnych godzinach wieczornych. Władza zareagowała i już dziś widnieje poprawne oznaczenie dwóch krzyżujących się rzek. Poinformowano nas również, że pojawią się w tym miejscu kosze na śmieci. Niestety, ale trzeba jeszcze poprawić błędną nazwę krzyżówki: z "bifurakcji wągrowieckiej" na skrzyżowanie rzek. Panie Burmistrzu, czekamy na to! (ms)
Fot. Magdalena Skotarek
 
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Samorządy uczniowskie na start!
środa, 20 sierpnia 2014 12:59

Samorzady

Młodzi wągrowczanie wrócili z Łagowa Lubuskiego pełni zapału do pracy w szkolnych samorządach.

W dniach 11-17 sierpnia br. w Łagowie Lubuskim odbył się turnus szkoleniowy dla przedstawicieli samorządów szkolnych z kilku powiatów województwa wielkopolskiego. Najsilniejszą grupę stanowili uczniowie z Powiatu Wągrowieckiego reprezentujący wągrowieckie szkoły ponadgimnazjalne: I LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2 oraz ZSP w Gołańczy. Projekt "Samorządy Uczniowskie na Start!" realizowany jest przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Wielkopolska Fabryka Młodych Społeczników dzięki dofinansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas siedmiodniowego pobytu w Łagowie Lubuskim 12-osobowa delegacja młodzieży z powiatu wągrowieckiego wzięła udział w wielu szkoleniach z zakresu m.in. wystąpień publicznych, autoprezentacji, debat oksfordzkich czy wystąpień medialnych. Poza częścią merytoryczną turnusu był również czas na rekreację i wycieczki.

-Młodzież miała okazję zwiedzić bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnieniowego, klasztor cysterski w Paradyżu oraz Zieloną Górę. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zwiedzenia Radia Zachód, a wągrowczanin Maciej Stróżewski, jeden z uczestników szkolenia wystąpił w audycji radiowej. Młodzi samorządowcy spotkali się również z Prezesem Samorządowego Kolegium Odwoławczego, Robertem Makarowiczem oraz Posłem na Sejm RP Bogusławem Wontorem - wyjaśnia Piotr Pałczyński, Prezes Wielkopolskiej FMS i organizator przedsięwzięcia.

-Cieszę się, że razem z Piotrem mieliśmy możliwość przygotować tego rodzaju turnus szkoleniowy. Najważniejsze, że dzięki dofinansowaniu pobyt wraz z atrakcjami był dla uczestników bezpłatny. Był to wspaniale spędzony czas, który na długo pozostanie w pamięci uczestników - dodaje Jakub Zadroga, członek Zarządu Wielkopolskiej FMS. (red)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 371

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved