Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.

jak-nas_czytaja
tobacamp
News
W najnowszym wydaniu Głosu Wągrowieckiego
środa, 16 kwietnia 2014 01:13

aktualny glos gw16

Policja znów biła

W Potulicach „brawurowa akcja” policji, ale początkowo chybiona.Schetynówki pa, pa

Nie będzie jednej, ważnej inwestycji drogowej.


Żandary wracają

Uważajcie, bo wysmarują sadzą.


Vivat poród

Matki o dniu poczęcia.


Podwyżki, czy nie?

Czy lekarze dostaną tyle, ile chcą?


Życie od nowa

Skomplikowana operacja uratowała dziewczynę.


Wszystkiemu stanie się zadość

Rozmowa z Jarosławem Berendtem.


Lustrzane odbicie

W klasztorze pojawi się odnowiona figura o ciekawej historii.


Roztańczone miasto

Jak Iwona Pavlovic roztańczyła Wągrowiec?


Misterium

Śmierć i zmartwychwstanie.Krzyżówka świąteczna.

 
Szpital z mniejszym zyskiem, ale na plusie
wtorek, 15 kwietnia 2014 18:14
ZOZ RADA SPOŁZespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu  zanotował dodatni wynik finansowy za ubiegły rok. Halina Dąbrowska, rewident ze złotowskiej firmy "AUDIT-BILANS" podała, że zysk finansowy netto za 2013 rok wynosi 608 tys. zł i jest mniejszy od ubiegłorocznego o 112 tys. zł. 
 
Trening z Ostrovią w ramach ‘P&P Day’
wtorek, 15 kwietnia 2014 17:49
sparing-zuzel
W czwartek, 17 kwietnia, w ramach „Press & Practice Day”, zawodnicy Carbon Startu Gniezno zmierzą się w treningu punktowanym z drużyną Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Wszyscy Czerwono-czarni, którzy zjawią się tego dnia na stadionie przy ul. Wrzesińskiej, będą do dyspozycji kibiców.
 
 
Rapuje z ambony
wtorek, 15 kwietnia 2014 15:32

ksiądz kcyniaJak dotrzeć do młodzieży ze słowem Bożym? Ksiądz Marek Januchowski z kcyńskiej fary głosi je za pomocą muzyki i to nie byle jakiej, bo za pomocą rapu.

Wikariusz 9 kwietnia podczas Sakramentu Bierzmowania wystąpił ze swoim repertuarem wraz z Waldemarem Sikorą, wychowankiem Zakładu Poprawczego i podbił wiele młodych serc. Film z muzyka rapera w sutannie wrzucono do Internetu, gdzie robi prawdziwą furorę, bo po niespełna trzech dniach miał już blisko 60 tys. odsłon. (wg) Fot. PrtSc

Film możecie znaleźć na YouTube.

Filmik rapującego księdza

 
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)


Wilczyński stanie w wyborcze szranki
wtorek, 15 kwietnia 2014 15:01
Wilczyński
Stanisław Wilczyński będzie ponownie ubiegał się o fotel Burmistrza Miasta Wągrowca.
Poniedziałkowy zjazd zebranie członków Stowarzyszenia Samorządność Wągrowiecka 2000 zaproponowało Stanisława Wilczyńskiego, dotychczasowego burmistrza Wągrowca, na ten urząd. Wpierw, rzecz jasna, musi wygrać wybory. - Propozycja ta przez zainteresowanego została przyjęta i będzie on ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta Wągrowca w jesiennych wyborach samorządowych – poinformował starosta Michał Piechocki, sekretarz zarządu SW 2000.
 
Kończą swój żywot
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:47

P1060671

Ruszyły dalsze prace przy przebudowie drogi nr 196 Wągrowiec - Poznań.

W ślad za decyzją Wojewody Wielkopolskiego, na nieprzebudowanym jeszcze odcinku drogi wzmagają się prace drogowców. Tuż za Sławą Wlkp. pilarze powalili kilkudziesięcioletnie drzewa, które rosły tuż przy drodze.W poniedziałek rano, pomimo padającego deszczu, trwało dalsze wycinanie.

W Skokach kończy sie układanie pasa drogowego obok mostu nad rzeką Wełną. Prace drogowe trwają w okolicach skrzyżowania drogi nr 196 z drogami dojazgowymi do Lechlinka i Łosińca. Tam też ruch odbywa się wahadłowo.(red.)

Fot. Franciszek Szklennik

P1060672

 
Co było unijnym hitem?
niedziela, 13 kwietnia 2014 22:41

Unijny hit

Czy modernizacja kąpieliska i boiska z bieżnią w Wągrowcu zasługują na miano unijnego hitu północnej Wielkopolski na przestrzeni ostatnich 10 lat?

A może tym hitem była budowa modernizacja kompleksu pałacowo-parkowego w Smogulcu (gmina Gołańcz)? Albo zmiana sposobu użytkowania budynku inwentarskiego na wiejska salę wielofunkcyjną w Grylewie (gm. Wągrowiec)? A może unijnym hitem była przebudowa powiatowej ul. Bartodziejskiej w Wągrowcu za sprawą Starostwa Powiatowego? Lub uruchomienie warsztatu terapii zajęciowej w Wapnie, bądź budowa kąpieliska gminnego Kozielsku (gm. Damasłwek)?
 
Szansa na pracę
niedziela, 13 kwietnia 2014 20:26

OWES

Szansa na uruchomienie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Fundacja Nauki i Przedsiębiorczości w Poznaniu rozpoczęła realizację projektu skierowanego do osób bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem społecznym. Projekt oferuje bezzwrotne środki finansowe, szkolenia oraz doradztwo dla osób zamierzających założyć spółdzielnię socjalną. 

Każda osoba zrzeszona w spółdzielni może otrzymać maksymalnie 20 tys. zł dofinansowania na wydatki związane z uruchomieniem spółdzielni socjalnej.Osoby,które otrzymają dotację zostaną również objęte wsparciem pomostowym w wysokości 1500 zł miesięcznie przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania spółdzielni.Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są w terminie do 20 maja 2014 r. w Ośrodkach Wsparcia Ekonomii Społecznej:w Wągrowcu przy ul. ul. Jeżyka 2D, w Pile przy ul. Podchorążych 1, w Chodzieży przy ul. Zwycięstwa 19,w  Czarnkowie przy ul. Putza 5,  oraz w Złotowie przy ul. Wańkowicza 4/26.          

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.owes.pila.pl  lub pod numerem telefonu 503-846-005 lub  pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   (red.)

 
Znani aktorzy w Wągrowcu
niedziela, 13 kwietnia 2014 18:38

pakulnis

W spektaklu "Seks dla opornych" wystąpią 11 maja w Miejskim Domu Kultury Maria Pakulnis i Mirosław Kropielnicki.

Sztuka w rezyserii Bożeny Borowskiej opowiada o parze małżeńskiej, która w pokoju hotelowym szuka sposobu na reanimację swojego związku. Chcą to uczynić, wykorzystując wiedzę z...podręcznika. Sztuka oparta na tekście Michele Riml jest świetną komedią, zabawnie opowiedzianą historią jednego wieczoru z życia dwojga ludzi.

Maria Pakulnis jest aktorką teatralną, filmową i radiowa, użycza swojego głosu w dubbingu. Występowała w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, Teatrze Ateneum w Warszawie, Teatrze Współczesnym, Teatrze Komedia, a ostatnio zobaczyć można było aktorkę w Centrum Kultury Suchy Las.  Mirosław Kropielnicki jest aktorem Teatru Nowego w Poznaniu. Ma za soba wiele ról filmowych i teatralnych we Wrocławiu, Szczecinie i na deskach Teatru Nowego w Poznaniu.

Spektakl w Miejskim Domu Kultury odbędzie się o godz.19. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w kasie MDK Wągrowiec, w punkcie IKT na Rynku oraz na www.brawanastojaco.pl (red.)

Fot. Archiwum

Rozmowa z Marią Pakulnis oraz Mirosławem Kropielnickim ukaże się za dwa tygodnie na łamach Głosu Wągrowieckiego.

przyjecie-dla-glupca-

 
 
Z bohaterem na szlaku
niedziela, 13 kwietnia 2014 14:40

Rajd ZHP bis

Dziś zakończył się rajd „Bohater” zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP im. hm. Franciszka Grajkowskiego w Wągrowcu.
W środę minie trzecia rocznica nadania hufcowi imienia wielkiego wągrowczanina - harcerza i instruktora ZHP, harcmistrza Franciszka Grajkowskiego. Drużyny, szczepy, kręgi godnie czczą pamięć patrona hufca. W sobotę Krąg Starszyzny Harcerskiej i Seniorów „Damy Radę” im dh. Feliksa Tylmana z tej okazji odbył uroczysta zbiórkę. To właśnie seniorzy walnie przyczynili się do ufundowania sztandaru dla wągrowieckiego hufca. Teraz pod tym sztandarem komenda hufca prowadzi działalność programowo-wychowawczą. Jedyną z jej inicjatyw jest coroczny rajd „Bohater”.
 
(6 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 326

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved