Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.

jak-nas czytaja
tobacamp
News
Międzynarodowy Dzień Ziemi
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 10:06

konkurs dzien ziemi 2014 „Że do nieba daleko,niejeden narzeka
Ziemia dalej aniżeli niebo od człowieka”

A.Mickiewicz

W związku ze zbliżającym się 22 kwietnia MIĘDZYNARODOWYM DNIEM ZIEMI mamy dla Państwa konkurs, jak zwykle z atrakcyjnymi nagrodami.

 
Wągrowiec nie będzie w Metropolii Poznańskiej
czwartek, 24 kwietnia 2014 17:54

 szynobus 1

„Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej” to projekt, w którym uczestniczy miasto Wągrowiec od lutego br.
- Główną ideą projektu jest poprawa systemu funkcjonowania transportu publicznego w oparciu o linie kolejowe Poznańskiego Węzła Kolejowego oraz lepsze skomunikowanie Poznania z miastami odległymi do 50 km, w tym z Wągrowcem, poprzez zwiększenie liczby pociągów na poszczególnych liniach, tak aby w godzinach szczytu kursowały one co 30 minut. Ma to być zachętą dla pasażerów do rezygnacji z samochodu na rzecz tańszego i bezpieczniejszego transportu kolejowego, m.in. na trasie Wągrowiec - Poznań - informuje Piotr Korpowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.
Wczoraj w Poznaniu odbyła sie konferencja inaugurująca ten projekt, w której wziął udział burmistrz Stanisław Wilczyński. Realizacja projektu zakończy się 30 kwietnia 2016 r. To że Wągrowiec zostanie włączony do Poznańskiej Kolei Meropolitalnej jest pewne, ale nie będzie częścią Metropolii Poznańskiej. Natomiast Skoki wejdą w jej skład. (red) 
Papieskie obchody w Wągrowcu
czwartek, 24 kwietnia 2014 17:27
Papiez Glos Wagrowiecki wersja2
Kanonizacja papieża Polaka - Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia br. w Watykanie będzie uroczystym dniem dla milionów Polaków. Z tej okazji również w Wągrowcu odbędą się uroczystości i zostaną zorganizowane wydarzenia, które przypomną nam wszystkim o Wielkim Polaku.
Już od wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej czynna jest ekspozycja pt. „Santo Subito – tajemnice świętości Jana Pawła II”. Wystawa jest poświęcona papieżowi i przedstawia najważniejsze wydarzenia z jego pontyfikatu: od momentu wyboru aż do śmierci.
 
Pobili i okradli, a teraz posiedzą
czwartek, 24 kwietnia 2014 17:16
Obporniki
Wczoraj policja podała, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali sprawcę wymuszenia rozbójniczego oraz sprawców kradzieży i pobicia, do którego doszło na terenie powiatu.
- We wtorek, 15 kwietnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o brutalnym pobiciu i kradzieży w jednej z miejscowości w powiecie obornickim. Jeszcze przed przyjazdem policjantów sprawcom udało się uciec – informuje post. Izabela Leśnik, p.o. oficera prasowego w Obornikach.
 
Bójka koło Żabki
czwartek, 24 kwietnia 2014 17:00

Żabka 2

W Wągrowcu po zmroku można spotkać pijanych młodych ludzi. Na wysokości sklepu Żabka przy ul. Libelta doszło do bójki między młodzieżą.
Zdarzenie to miało miejsce w miniony poniedziałek, po godzinie 22. Ustalono, że pomiędzy kilkoma osobami doszło do szarpaniny.
 
Do sąsiedniego Rogoźna na szachy
czwartek, 24 kwietnia 2014 10:53

szachymaj2014

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Rogozińskie Centrum Kultury zapraszają na turniej szachowy o Puchar burmistrza.

Turniej ma charakter otwarty. Rozpocznie się o godz. 9.30, w czwartek 1 maja, w Ośrodku Kultury w Rogoźnie przy ul. II Armii Wojska Polskiego 4.
Zapisy zawodników o godz. 9. Turniej będzie rozgrywany systemem szwajcarskim przy kojarzeniu komputerowym, na dystansie 9 rund, w tempie 2 x 15 minut.
Wpisowe dla juniorów wynosi 5 zl, a dla seniorów 10 zł. Organizatorzy proszą o zabranie na turniej sprzętu szachowego (szachownica, zegar)
Szczegółowe informacje: Piotr Szturmiński tel. 67 261 70 43 kom. 501 769 507 (red)

 
Śmigłowcem poszukiwano syna…
środa, 23 kwietnia 2014 21:18

helikopter

Wczoraj kilkudziesięciu policjantów brało udział w akcji poszukiwawczej 29-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu dzień wcześniej i nie wrócił na noc.

- W nocy z 21 na 22 kwietnia do chodzieskiej komendy przyszła kobieta, która zgłosiła zaginięcie 29-letniego syna – mieszkańca Chodzieży. Chłopak wyszedł z domu około godziny 17 i nie wrócił na noc. Wychodząc z domu powiedział, że idzie się przejść. Sytuacja była o tyle poważna, że istniało zagrożenie dla jego życia – informuje st. sierż. Karolina Smardz-Dymek, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.
 
Śpiew dla Papieża
środa, 23 kwietnia 2014 13:13

PLAKAT-Wiosna-Chóralna-1 2

XIV Margonińska Wiosna Chóralna pełna śpiewu.

W kościele pw. św. Wojciecha w Margoninie, o godz. 11.15 rozpocznie się msza św., a po niej, o godz. 12.15 odbedzie się się koncert chórów, które wykonają utwory poświęcone Janowi Pawłowi II.

Wystąpią zespoły chóralne z Chodzieży, Szamocina, Ujścia, Lipiej Góry. Koncert, którego organizatorem jest MGOK Stara Gazownia, odbywa sie pod patronatem burmistrza miasta i gminy Margonin oraz proboszcza parafii.(red)

 
Nie jest już przewodniczącym
środa, 23 kwietnia 2014 10:35
ZADROGA
Na wtorkowej, drugiej w tym roku sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Jakub Zadroga, jej przewodniczący podsumował ponad 15 miesięcy pracy.
 
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)


DZIŚ: O bezpłatną komunikację miejską w Wągrowcu
środa, 23 kwietnia 2014 09:24
ZKM
Dziś do Wągrowca przyjeżdżają związkowcy "Sierpnia 80" ze swoją, prowadzoną od 2 lat kampanią na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej. Będą przekonywali do jej wdrożenia. Czy to jest realne? - Latanie też kiedyś było nierealne, a teraz proszę! - odpowiadają przekornie związkowcy. Gdy zaczynali promować darmową komunikację, ta obowiązywała jedynie w dwóch miastach - teraz w kilkunastu.
1 maja śląskie Żory uruchamiają bezpłatną komunikację autobusową. To dla polskiego transportu symbol, tak jak dla Europy Tallin. Mało kto jednak wie, że będzie to dwunaste miasto w naszym kraju z tego typu komunikacyjnym rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. I na pewno nie ostatnie - jak można wywnioskować po debatach toczących się w innych samorządach.
 
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)


« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 328

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved